fbpx

Depresja poporodowa

Depresja poporodowa

Depresja poporodowa jest zaburzeniem nastroju, które występuje po porodzie. Może pojawić się nawet w ciągu roku po porodzie. Szacuje się, że dotyka 10-20% kobiet rodzących. Przyczyny depresji, w tym depresji poporodowej nie są znane.

Badania naukowe pokazują nierealistyczne oczekiwania kobiet cierpiących na depresję poporodową wobec siebie samych. Często chcą być idealnymi matkami, żonami, partnerkami  i na dodatek pracownikami. Stawiają sobie tak wygórowane oczekiwanie, że sprostanie nim nie jest możliwe. W wyniku czego czują się jeszcze gorzej.

W przypadku depresji poporodowej polecamy skorzystanie z porady lekarza psychiatry oraz udanie się po pomoc do psychoterapeuty indywidualnego. W przypadku ciężkich stanów depresyjnych istnieje konieczność skorzystania z farmakoterapii lub innych form leczenia medycznego natomiast może okazać się, że psychoterapia indywidualna jest wystarczająca w poradzeniu sobie z depresją poporodową, co zazwyczaj się zdarza w przypadkach lekkich stanów depresyjnych.

Psychoterapię indywidualną stosuje się jako formę leczenie w pierwszej konieczności z uwagi na karmienie piersią. Natomiast przypadek każdej kobiety jest inny więc powinien być przeanalizowany przez lekarza wraz z zainteresowaną kobietą pod kątem obciążeń i korzyści z danego sposobu leczenia.

Terapia depresji poporodowej

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientek,  mamy ofertę specjalną dla Mam, które nie mają  z kim zostawić dziecka lub dziecko jest zbyt małe, by zostawić je pod opieką innej osoby, ale też dla Mam, którym z uwagi na stan psychiczny lub stan zdrowia trudno wyjść z domu. Proponujemy spotkania w miejscu zamieszkania młodej mamy.

Jeśli czujesz, że:

  • nie możesz jeść lub jesz dużo więcej niż zwykle,
  • jesteś senna lub nie możesz spać,
  • jesteś zmęczona  i apatyczna,  zmęczenie,
  • jesteś płaczliwa i smutna,
  • masz trudności z cieszeniem się z życia,
  • masz poczucie beznadziei i braku możliwości wyjścia z sytuacji
  • nie radzisz sobie,
  • nie masz kompetencji w radzeniu sobie z dzieckiem.
  • lub występują u Ciebie myśli samobójcze lub myśli o zrobieniu dziecku krzywdy

To umów się na spotkanie z naszym terapeutą.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę. Nasi terapeuci są do Twojej dyspozycji.

Jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.