fbpx

Psychoterapia młodzieży Warszawa

Psychoterapia młodzieży Warszawa – kiedy?

Okres dojrzewania jest czasem intensywnych zmian zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych. Nastolatki często przeżywają wiele skrajnych i nierzadko niemal sprzecznych ze sobą emocji. Dodatkowo są bardzo skupione na sobie i mają ograniczony dostęp do swoich pokładów empatii, co często powoduje trudności z przyjmowaniem cudzego punktu widzenia. Dorastanie jest to okres, w którym młody człowiek często przeżywa różne rozczarowania. Z drugiej strony, jest to czas podejmowania bardzo trudnych decyzji o swojej przyszłości, poznawania siebie, eksperymentowania, sprawdzania, jaki jestem.

Czasem w poradzeniu sobie z trudnościami wystarczy pomoc rodzica, opiekuna, znajomych czy nauczyciela. Jednak nie zawsze. Psychoterapia  młodzieży Warszawa jest kolejną możliwością, z jakiej może skorzystać młody człowiek, by przejść przez ten trudny czas. Podczas sesji psychoterapii młodzieży w naszej poradni na warszawskim Śródmieściu młody człowiek otrzymuje zrozumienie, uczy się, jak radzić sobie z emocjami i pokonywać trudności.

Jak wygląda psychoterapia młodzieży?

Spotkania indywidualne z nastolatkami odbywają się raz w tygodniu i mają formę rozmowy. Natomiast około raz w miesiącu spotykamy się z rodzicami. Proces terapeutyczny odbywa się w myśl zasady poufności. Treści z sesji terapeutycznej nie są przekazywane rodzicom, żeby nastolatek czuł się bezpiecznie z terapeutą i mógł mu powierzyć swobodnie wszystkie swoje trudności i kłopoty. Wyjątek stanowi zagrożenie życia lub zdrowia osoby podlegającej terapii.

Pracujemy z młodzieżą w taki sposób, że włączamy rodziców do współpracy, gdyż daje to lepsze rezultaty w procesie terapeutycznym.

Czas psychoterapii jest zależny od trudności, z jaką się mierzy młody człowiek oraz od ustalonego wraz z terapeutą celu.

Umów się na spotkanie, jeśli twój nastolatek:

• cierpi na zaburzenia odżywiania,
• jest drażliwy,
• często jest smutny i płaczliwy,
• trudno mu poradzić sobie z przewlekłą chorobą somatyczną,
• przeżywa trudności w relacjach,
• cierpi na zaburzenia snu
• cierpi z powodu straty bliskiej osoby,
• ma niskie poczucie własnej wartości,
• ma trudności by odnaleźć sens życia.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę. Nasi terapeuci są do Twojej dyspozycji.

Jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.