Psychoterapia online – dla kogo?
Kwestia braku dojazdów jest też bardzo znacząca w przypadku osób mieszkających daleko, na przykład w innym mieście, czy za granicą. Może się zdarzyć, że w okolicy nie przyjmuje żaden, interesujący pacjenta, psychoterapeuta. Jest to przeszkoda, którą na szczęście likwiduje psychoterapia online.
Psychoterapia online jest też często dobrym wyborem dla osób, które z różnych powodów obawiają się spotkania twarzą w twarz. Dotyczy to m.in. osób z problemami komunikacyjnymi czy doświadczeniami przemocy. Czasami również wstyd blokuje ludzi przed udaniem się do specjalisty. Możliwość wyłączenia kamery i zapewnienia sobie tego rodzaju anonimowości często sprawia, że pacjentowi łatwiej jest się otworzyć i mówić o swoich kłopotach.
Możliwości, które daje psychoterapia online, jest bardzo wiele. W tym wszystkim pamiętać jednak należy, by zawsze dbać o swoją intymność i rozmawiać w spokojnych miejscach tak, by maksymalnie skupić się na terapeucie. Fakt, że wszystko odbywa się zdalnie nie zwalnia również z wykonywania np. prac domowych, które czasami zadaje terapeuta, albo odwoływania częściej wizyt.