fbpx

Psychoterapia online

Psychoterapia online – czy warto?

Psychoterapia online jest obecnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. To elastyczny i bardzo wygodny sposób na komunikowanie się z psychoterapeutą w chwili potrzeby. 

Ogromną zaletą terapii online jest jej ogromna elastyczność. Nie chodzi tu jedynie o godzinę spotkania, ale także miejsce. Psychoterapia online może odbyć się w miejscu, które dowolnie wybiera pacjent, pamiętając przede wszystkim o zachowaniu komfortu i intymności podczas rozmowy. Może być to dom, samochód czy inna przestrzeń, w której pacjent nie będzie czuł skrępowania.

Psychoterapia online jest też dużą oszczędnością czasu. Dzięki temu, że z terapeutą można zobaczyć się przez komputer, czy inne urządzenie mobilne, nie tracimy czasu na dojazdy w jedną i drugą stronę, co też ułatwia umówienie się, ponieważ mamy więcej godzin do wyboru.

Psychoterapia online – dla kogo?

Kwestia braku dojazdów jest też bardzo znacząca w przypadku osób mieszkających daleko, na przykład w innym mieście, czy za granicą. Może się zdarzyć, że w okolicy nie przyjmuje żaden, interesujący pacjenta, psychoterapeuta. Jest to przeszkoda, którą na szczęście likwiduje psychoterapia online. 

Psychoterapia online jest też często dobrym wyborem dla osób, które z różnych powodów obawiają się spotkania twarzą w twarz. Dotyczy to m.in. osób z problemami komunikacyjnymi czy doświadczeniami przemocy. Czasami również wstyd blokuje ludzi przed udaniem się do specjalisty. Możliwość wyłączenia kamery i zapewnienia sobie tego rodzaju anonimowości często sprawia, że pacjentowi łatwiej jest się otworzyć i mówić o swoich kłopotach. 

Możliwości, które daje psychoterapia online, jest bardzo wiele. W tym wszystkim pamiętać jednak należy, by zawsze dbać o swoją intymność i rozmawiać w spokojnych miejscach tak, by maksymalnie skupić się na terapeucie. Fakt, że wszystko odbywa się zdalnie nie zwalnia również z wykonywania np. prac domowych, które czasami zadaje terapeuta, albo odwoływania częściej wizyt.

Jeśli przeżywasz trudności i:

  • nie masz możliwości wyjścia z domu,
  • mieszkasz lub przebywasz za granicą,
  • w Twoim miejscu zamieszkania nie ma psychoterapeutów,
  • nie masz możliwości skorzystania z terapii w miejscu zamieszkania,

Ta oferta jest skierowana do Ciebie

ZAPEWNIAMY DARMOWY DOBÓR PSYCHOTERAPEUTY POD KĄTEM TWOJEGO PROBLEMU.

Umawianie konsultacji online:

  • W celu umówienia konsultacji i terapii online zadzwoń do nas lub napisz maila. Określ termin spotkania dogodny dla Ciebie.
  • Otrzymasz od nas informacje o możliwych terminach spotkań w terapii online.
  • Wybierz jeden z terminów i zarezerwuj wizytę 50-minutową, postępując zgodnie z instrukcją zawartą w mailu.
  • Dwa dni przed planowanym terminem spotkania, opłać konsultację/sesję i prześlij nam potwierdzenie przelewu wraz z Twoim loginem na Skypie. Wniesienie opłaty jest równoznaczne z zarezerwowaniem wskazanego przez Ciebie terminu.
  • W zarezerwowanym terminie, terapeuta zadzwoni do Ciebie przez Skype’a na wskazany przez Ciebie login.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę. Nasi terapeuci są do Twojej dyspozycji.

Jesteśmy gotowi, aby Ci pomóc.