fbpx

Terapia dla par i małżeństw Warszawa

Terapia dla par – jedno z rozwiązań

Terapia dla par obejmuje zarówno terapię osób w formalnych związkach małżeńskich, jak i terapię par pozostających w związkach nieformalnych. Rezultatem nieudanego małżeństwa nie zawsze musi być rozwód, tak jak rezultatem nieudanego związku nie zawsze musi być rozstanie. Rozstanie jest tylko jednym z rozwiązań.

Terapia małżeńska, terapia par może pomóc w ponownym odkrywaniu siebie nawzajem i budowaniu wspólnego życia. Może być również pomocna w rozumieniu siebie nawzajem, w poszukiwaniu nowych rozwiązań, dostrzeganiu swoich mocnych stron, potrzeb i możliwości ich realizowania w związku.

Sesje terapeutyczne zazwyczaj trwają 80 minut.

Czas trwania terapii jest zależny od problematyki, z którą zgłasza się dana para oraz od złożoności ustalonych celów.

Terapia par – dla kogo?

Terapia par może być pomocna, kiedy związek przeżywa kryzys, a wysiłki partnerów, by go pokonać, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Terapia dla par jest również polecana, gdy partnerzy nie są zadowoleni z komunikacji między sobą, co może być powodem częstych kłótni lub zaniechania prób komunikacji i oddalenia się od siebie. Zdarza się również, że separacja któregoś z partnerów od rodziny pochodzenia nie przebiega prawidłowo i staje się dla pary problematyczna. Wtedy również warto rozważyć terapię dla par.

Decyzja o rozpoczęciu terapii małżeńskiej rzadko kiedy jest łatwa. Trzeba liczyć się dodatkowymi wydatkami zarówno finansowymi, czasowymi, jak i emocjonalnymi. Dlatego często ta decyzja jest długo odwlekana w czasie i podejmowana, kiedy sytuacja w parze jest już mocno napięta, a kryzys w związku dał się we znaki obojgu partnerom. 

Jak wygląda terapia dla par – Warszawa Śródmieście?

 
Pierwsze spotkanie to zawsze konsultacja, podczas której terapeuta ma możliwość poznania danej pary, przeżywanych przez nią trudności i jej oczekiwań wiązanych z terapią. Omawiane są techniczne aspekty psychoterapii par takie jak zasady odwoływania spotkań czy częstotliwość sesji. Dla pary jest to okazja do poznania terapeuty, sprawdzenia, jak się czuje w jego obecności i zastanowienia się, czy chce podjąć terapię.
Terapeuta, jako osoba z zewnątrz, nie zaangażowany bezpośrednio w konflikt, jest bezstronny. Nie będzie on zatem szukał „winnego” konfliktu ani oceniał. Jego zadaniem będzie stworzenie bezpiecznych warunków, w których partnerzy będą mogli opowiedzieć o trudnościach ze swojej perspektywy. Podczas terapii małżeńskiej para uczy się również skutecznej i niekrzywdzącej komunikacji.

Dlaczego terapia dla par?

Wasz związek przeżywa kryzys, trudno Wam się porozumieć, przeżywacie rozczarowania i złość.

Potrzebujecie znaleźć rozwiązanie Waszych trudności, a wszystkie inne wypróbowane sposoby nie działają.

Pomocna w rozwiązywaniu Waszych problemów może być terapia.

Kiedy na terapię dla par?

Terapia dla par, terapia małżeńska może być prowadzona, gdy para:

• znalazła się w sytuacji kryzysu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi,
• przeżywa kryzys spowodowany zdradą jednego z partnerów,
• boryka się z trudnościami wynikającymi z przewlekłej choroby jednego z partnerów lub dziecka,
• jest rozczarowana funkcjonowaniem własnego związku,
• ma trudności z porozumiewaniem się,
• przeżywa trudności związane z opieką nad dzieckiem partnera,
• odczuwa pustkę w sytuacji opuszczenia przez dzieci domu rodzinnego,
• doświadcza problemów seksualnych,
• odczuwa dyskomfort związany z brakiem bliskości, intymności.

Dlaczego my?

Terapia dla par, małżeństw i rodzin to bardzo ważny obszar aktywności naszej poradni, która oferuje profesjonalną pomoc terapeutyczną. Zapewniamy wsparcie w różnych aspektach Waszego życia.

Nasi psychoterapeuci są wszechstronnie wykształceni. To specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ludźmi.

Nasi psychoterapeuci wykorzystują najnowsze osiągnięcia w psychoterapii dobierając efektywne metody pracy, adekwatne do problemu zgłaszanego przez daną parę.

Wspieramy w taki sposób, by efekty terapii otrzymać w najkrótszym możliwym czasie.

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę. Nasi terapeuci są do Waszej dyspozycji.

Jesteśmy gotowi, aby Wam pomóc.